Panasonic Electronic Components ERJ-1TNF76R8U
ERJ-1TNF76R8U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TNF76R8U
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TNF76R8U.pdf
Availability of ERJ-1TNF76R8U
QUANTITY
ERJ-1TNF76R8U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TNF76R8U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TNF76R8U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TNF76R8U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TNF76R8U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TNF76R8U Details Description
Related parts for ERJ-1TNF76R8U
CONN 242 POS SLOT 1 PENTIUM .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CMC HEADER 48POS R/A BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
03 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
12P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
180UF 450V 25X35MM 105C 2000H datasheet.pdf