Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3902V
ERJ-3EKF3902V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3902V
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3902V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3902V
QUANTITY
ERJ-3EKF3902V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3902V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3902V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3902V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3902V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3902V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3902V
IC DECODER/DMUX 1-8 LSTTL 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 36SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 datasheet.pdf