Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF5113V
ERJ-3EKF5113V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF5113V
Brief Description
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF5113V.pdf
Availability of ERJ-3EKF5113V
QUANTITY
ERJ-3EKF5113V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF5113V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF5113V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF5113V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF5113V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF5113V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF5113V
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
IC 8BIT 5US QUAD DAC P/O 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET STRIP 2.54MM 10POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 30V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 BLUE 300' datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC SMCJ datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
PMR40 ENTRANCE END FITTING datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf