Panasonic Electronic Components ERJ-6BQJR39V
ERJ-6BQJR39V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BQJR39V
Brief Description
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BQJR39V.pdf
Availability of ERJ-6BQJR39V
QUANTITY
ERJ-6BQJR39V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BQJR39V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BQJR39V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BQJR39V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BQJR39V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BQJR39V Details Description
Related parts for ERJ-6BQJR39V
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680K OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf