Panasonic Electronic Components ERJ-8BQFR47V
ERJ-8BQFR47V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8BQFR47V
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
ERJ-8BQFR47V.pdf
Availability of ERJ-8BQFR47V
QUANTITY
ERJ-8BQFR47V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8BQFR47V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8BQFR47V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8BQFR47V
Related LinksERJ-8B, ERJ-8BQFR47V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8BQFR47V Details Description
Related parts for ERJ-8BQFR47V
CONN HEADER 3MM 10POS TIN T/H datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC 15QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 410MA 720 MOHM datasheet.pdf