Panasonic Electronic Components ERJ-P08J130V
ERJ-P08J130V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P08J130V
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 2/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-P08J130V.pdf
Availability of ERJ-P08J130V
QUANTITY
ERJ-P08J130V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P08J130V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P08J130V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.667W, 2/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P08J130V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P08J130V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P08J130V Details Description
Related parts for ERJ-P08J130V
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 08POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS 0.156 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 10CH HD 5V 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf