Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ622V
ERJ-P6WJ622V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ622V
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ622V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ622V
QUANTITY
ERJ-P6WJ622V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ622V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ622V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ622V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ622V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ622V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ622V
RES SMD 330K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP 8-SMD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3"X 5YD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1HV(3KV) SKT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf