Sullins Connector Solutions ESA50DTKS
ESA50DTKS picture photo
Mfg. Part Number
ESA50DTKS
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD
Datasheet Download
ESA50DTKS.pdf
Availability of ESA50DTKS
QUANTITY
ESA50DTKS Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA50DTKS
Internal Part NumberEIS-ESA50DTKS
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA50DTKS
Related LinksESA5, ESA50DTKS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA50DTKS Details Description
Related parts for ESA50DTKS
CONN RING 14-16 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
EDGECARD 112POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER/SHIFTR 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
ADAPTER BOARD LPY430AL DIL24 SKT datasheet.pdf
83106.7 FORM C 1/4'QC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf