Rohm Semiconductor ESR03EZPJ125
ESR03EZPJ125 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ125
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ125.pdf
Availability of ESR03EZPJ125
QUANTITY
ESR03EZPJ125 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ125
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ125
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ125
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ125 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ125 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ125
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E GRAY 75' datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
2.0MM 9CKT CABLE HOLDER datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf