Epson FA-20H 38.4000MF10V-B3
FA-20H 38.4000MF10V-B3 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 38.4000MF10V-B3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.4000 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 38.4000MF10V-B3.pdf
Availability of FA-20H 38.4000MF10V-B3
QUANTITY
FA-20H 38.4000MF10V-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 38.4000MF10V-B3
Internal Part NumberEIS-FA-20H 38.4000MF10V-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 38.4000MF10V-B3
Related LinksFA-20H 38.4, FA-20H 38.4000MF10V-B3 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 38.4000MF10V-B3 Details Description
Related parts for FA-20H 38.4000MF10V-B3
CONN RECEPT CPC 16POS STD SER 4 datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3048L/X 4" datasheet.pdf
IGBT 600V 28A 100W TO220AB datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 22POS datasheet.pdf
MOLDED BENCH GROUND datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf