Taiyo Yuden FBA04HA450BA-00
FBA04HA450BA-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA450BA-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 45 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA450BA-00.pdf
Availability of FBA04HA450BA-00
QUANTITY
FBA04HA450BA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA450BA-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA450BA-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesFB
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency45 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA450BA-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA450BA-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA450BA-00 Details Description
Related parts for FBA04HA450BA-00
16P RCPT VAL-U-LOK GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
10UF 50V 5X11 85C RAD datasheet.pdf