Fox Electronics FVXO-LC73BR-1000
FVXO-LC73BR-1000 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-1000
Brief Description
OSC VCXO 1.000GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-1000.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-1000
QUANTITY
FVXO-LC73BR-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-1000
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-1000
TypeVCXO
Frequency1GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-1000
Related LinksFVXO-LC7, FVXO-LC73BR-1000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-1000 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-1000
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL 18AWG 1000' datasheet.pdf
SWITCH BASE 5540001100 W/5650211 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 15W datasheet.pdf
POWER RELAY 120A 2COIL HORIZ 12V datasheet.pdf