Hirose Electric Co Ltd FX15S-31P-C
FX15S-31P-C picture photo
Mfg. Part Number
FX15S-31P-C
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors - Accessories
Brief Description
CONN PLUG 31POS 1MM SHIELD
Datasheet Download
FX15S-31P-C.pdf
Availability of FX15S-31P-C
QUANTITY
FX15S-31P-C Order Process
Ship out your order
Specifications of FX15S-31P-C
Internal Part NumberEIS-FX15S-31P-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductFX15 Series
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors - Accessories
SeriesFX15
Accessory TypeHousing
For Use With/Related ProductsFX15 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX15S-31P-C
Related LinksFX15S, FX15S-31P-C Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX15S-31P-C Details Description
Related parts for FX15S-31P-C
LID FOR M18 BOX datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
FERR CHIP HC 120 OHM 1.2A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf