Fox Electronics FXO-HC730R-26
FXO-HC730R-26 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC730R-26
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC730R-26.pdf
Availability of FXO-HC730R-26
QUANTITY
FXO-HC730R-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC730R-26
Internal Part NumberEIS-FXO-HC730R-26
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC730R-26
Related LinksFXO-HC, FXO-HC730R-26 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC730R-26 Details Description
Related parts for FXO-HC730R-26
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5.91"LX2.53"W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 10V ESC datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf