Fox Electronics FXO-HC735R-24.864
FXO-HC735R-24.864 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-24.864
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-24.864.pdf
Availability of FXO-HC735R-24.864
QUANTITY
FXO-HC735R-24.864 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-24.864
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-24.864
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency24.864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-24.864
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC735R-24.864 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-24.864 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-24.864
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-QFN datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REGISTER SCAN 8BIT ECL 28PLCC datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.50V SOT143-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 400A 3TOWER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf