Fox Electronics FXO-LC530R-100
FXO-LC530R-100 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC530R-100
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC530R-100.pdf
Availability of FXO-LC530R-100
QUANTITY
FXO-LC530R-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC530R-100
Internal Part NumberEIS-FXO-LC530R-100
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC530R-100
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC530R-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC530R-100 Details Description
Related parts for FXO-LC530R-100
IC 5DRV/4RCV RS232 5V 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC 64K FLASH 1K RAM 28 SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MDT BASE/HEAD - 0/90 TILT datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 37 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf