Sullins Connector Solutions GBC50DRES-S93
GBC50DRES-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GBC50DRES-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
Datasheet Download
GBC50DRES-S93.pdf
Availability of GBC50DRES-S93
QUANTITY
GBC50DRES-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC50DRES-S93
Internal Part NumberEIS-GBC50DRES-S93
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC50DRES-S93
Related LinksGBC50D, GBC50DRES-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC50DRES-S93 Details Description
Related parts for GBC50DRES-S93
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 470 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 25A 3PHAS PNL MNT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 12W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.432 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf