Vishay Semiconductor/Diodes Division GBPC25005W-E4/51
GBPC25005W-E4/51 picture photo
Mfg. Part Number
GBPC25005W-E4/51
Brief Description
DIODE 1PH 25A 50V GBPC-W
Datasheet Download
GBPC25005W-E4/51.pdf
Availability of GBPC25005W-E4/51
QUANTITY
GBPC25005W-E4/51 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC25005W-E4/51
Internal Part NumberEIS-GBPC25005W-E4/51
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDD-015-2015-Rev-0 07/Apr/2015
PCN Assembly/OriginDD-010-2014-Rev-0 11/Jun/2014
Standard Package100
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-Square, GBPC-W
Supplier Device PackageGBPC-W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC25005W-E4/51
Related LinksGBPC2500, GBPC25005W-E4/51 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GBPC25005W-E4/51 Details Description
Related parts for GBPC25005W-E4/51
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOEIAJ datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 43.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RING TONGUE SLOTTED HOOK datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
50MM EURO HDR 45D OPEN ENDS 10C datasheet.pdf
RZ0H-1A4-D005 datasheet.pdf
Quad, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/∑C On-chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf