Sprague Goodman GMA31400
GMA31400 picture photo
Mfg. Part Number
GMA31400
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 220-650PH 175V T/H
Datasheet Download
GMA31400.pdf
Availability of GMA31400
QUANTITY
GMA31400 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMA31400
Internal Part NumberEIS-GMA31400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesGMA
PackagingBulk
Capacitance Range220 ~ 650pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated175V
Size / Dimension0.752" L x 0.375" W (19.10mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max)0.780" (19.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMA31400
Related LinksGMA3, GMA31400 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GMA31400 Details Description
Related parts for GMA31400
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY 2.5BAY SM DUAL 2 M1 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf