Murata Electronics North America GRM0337U1H1R9CD01D
GRM0337U1H1R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H1R9CD01D
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H1R9CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H1R9CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H1R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H1R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H1R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H1R9CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H1R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H1R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H1R9CD01D
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC DUAL 2.93/2.25 V MON 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 7A datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf