Murata Electronics North America GRM155R71H683KE14J
GRM155R71H683KE14J picture photo
Mfg. Part Number
GRM155R71H683KE14J
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
GRM155R71H683KE14J.pdf
Availability of GRM155R71H683KE14J
QUANTITY
GRM155R71H683KE14J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155R71H683KE14J
Internal Part NumberEIS-GRM155R71H683KE14J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155R71H683KE14J
Related LinksGRM155R71, GRM155R71H683KE14J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155R71H683KE14J Details Description
Related parts for GRM155R71H683KE14J
IC OP AMP GP 900KHZ RR 6TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 140UF 75V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
MALE RECEPTACLE 5WAY datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf