Murata Electronics North America GRM32ER61A226KE20K
GRM32ER61A226KE20K picture photo
Mfg. Part Number
GRM32ER61A226KE20K
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
GRM32ER61A226KE20K.pdf
Availability of GRM32ER61A226KE20K
QUANTITY
GRM32ER61A226KE20K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM32ER61A226KE20K
Internal Part NumberEIS-GRM32ER61A226KE20K
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM32ER61A226KE20K
Related LinksGRM32ER61, GRM32ER61A226KE20K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM32ER61A226KE20K Details Description
Related parts for GRM32ER61A226KE20K
FUSE 3A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.62A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMB datasheet.pdf
LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC CLK GEN SPREAD SPECTRUM 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT PIN datasheet.pdf