Murata Electronics North America GRM36B104K10D641/T263
GRM36B104K10D641/T263 picture photo
Mfg. Part Number
GRM36B104K10D641/T263
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM36B104K10D641/T263.pdf
Availability of GRM36B104K10D641/T263
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM36B104K10D641/T263 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM36B104K10D641/T263
Internal Part NumberEIS-GRM36B104K10D641/T263
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM36B104K10D641/T263 today.
SeriesGRM36B104K10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM36B104K10D641/T263
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM36B104K10D641/T263 Details Description
Related parts for GRM36B104K10D641/T263
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 60A 300W TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CABLE 24COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 133BGA datasheet.pdf