Amphenol Industrial GTCL06A22-14P-025-LC
GTCL06A22-14P-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06A22-14P-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 19C 19#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06A22-14P-025-LC.pdf
Availability of GTCL06A22-14P-025-LC
QUANTITY
GTCL06A22-14P-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06A22-14P-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL06A22-14P-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06A22-14P-025-LC
Related LinksGTCL06A22-, GTCL06A22-14P-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06A22-14P-025-LC Details Description
Related parts for GTCL06A22-14P-025-LC
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
EARTH FAULT CT 6.1" ID 155MM datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210 datasheet.pdf
CONN IDC 1 POS 22 AWG THRUCAP datasheet.pdf
THYRISTOR INV 220A 1200V TO200AB datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 1.275KV RAD datasheet.pdf