Amphenol Industrial GTSL02R20-27SZ
GTSL02R20-27SZ picture photo
Mfg. Part Number
GTSL02R20-27SZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
GTSL02R20-27SZ.pdf
Availability of GTSL02R20-27SZ
QUANTITY
GTSL02R20-27SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GTSL02R20-27SZ
Internal Part NumberEIS-GTSL02R20-27SZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTSL02R20-27SZ
Related LinksGTSL02R, GTSL02R20-27SZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTSL02R20-27SZ Details Description
Related parts for GTSL02R20-27SZ
CONN SOCKET 26POS 2MM DUAL CRIMP datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 2MM TRANS THRU datasheet.pdf
COVER DUCT PVC DGY 1"(6=6') datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.3A (Switch) Backlight, Camera Flash 16-DFN (5x3) datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 470PF 7.5KV X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD 0.1A 28V datasheet.pdf
COVER W-A-R 12 KITTH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf