Sullins Connector Solutions GZC33SGSN-M89
GZC33SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC33SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC33SGSN-M89.pdf
Availability of GZC33SGSN-M89
QUANTITY
GZC33SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC33SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC33SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC33SGSN-M89
Related LinksGZC33S, GZC33SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC33SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC33SGSN-M89
RES 232 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
TXRX OPTICAL SFP STD LATCH datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
36 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf