Hirose Electric Co Ltd H2ABG-10110-Y8
H2ABG-10110-Y8 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABG-10110-Y8
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3048Y/H1501TR10"
Datasheet Download
H2ABG-10110-Y8.pdf
Availability of H2ABG-10110-Y8
QUANTITY
H2ABG-10110-Y8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABG-10110-Y8
Internal Part NumberEIS-H2ABG-10110-Y8
Contact EndPin to Socket
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABG-10110-Y8
Related LinksH2ABG-1, H2ABG-10110-Y8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABG-10110-Y8 Details Description
Related parts for H2ABG-10110-Y8
FERRULE 1.5MM 14 RED 1 = 500PCS datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE RF SW 35V 100MA SOD-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CARD MARKER 0-9 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.508" (12.90mm) datasheet.pdf