t-Global Technology H48-2-150-150-3.0-0
H48-2-150-150-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-150-150-3.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-2 SHEET 150X150X3MM
Datasheet Download
H48-2-150-150-3.0-0.pdf
Availability of H48-2-150-150-3.0-0
QUANTITY
H48-2-150-150-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-150-150-3.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-150-150-3.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-150-150-3.0-0
Related LinksH48-2-150, H48-2-150-150-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-150-150-3.0-0 Details Description
Related parts for H48-2-150-150-3.0-0
RES SMD 0.009 OHM 5% 2W 0830 datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
IC TXRX SYMPOL SGL 8SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL R/G,GRN DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONTROL PROC 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf