Taiyo Yuden HK06034N7S-T
HK06034N7S-T picture photo
Mfg. Part Number
HK06034N7S-T
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 280MA 300 MOHM
Datasheet Download
HK06034N7S-T.pdf
Availability of HK06034N7S-T
QUANTITY
HK06034N7S-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HK06034N7S-T
Internal Part NumberEIS-HK06034N7S-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - Core-
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK06034N7S-T
Related LinksHK0603, HK06034N7S-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK06034N7S-T Details Description
Related parts for HK06034N7S-T
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC MPU M680X0 20MHZ 64QFP datasheet.pdf
TIE MNT WING PUSH MNT datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 12A BU datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.45K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TSOT23-6 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 12K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 24 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf