| Internal Part Number | EIS-IALHK111-1-41-35.0-A-01 | |
| Current Rating | 35A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IALHK111-1-41-35.0-A-01 | |
 | L621F | MODULE SCR/DIO 42.5A 120VAC PCB | datasheet.pdf | |