Lattice Semiconductor Corporation ICE40LM1K-SWG25TR50
ICE40LM1K-SWG25TR50 picture photo
Mfg. Part Number
ICE40LM1K-SWG25TR50
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA LP 3502LUTS 1.2V 25WLCS
Datasheet Download
ICE40LM1K-SWG25TR50.pdf
Availability of ICE40LM1K-SWG25TR50
QUANTITY
ICE40LM1K-SWG25TR50 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICE40LM1K-SWG25TR50
Internal Part NumberEIS-ICE40LM1K-SWG25TR50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingTR Ship Box Update 24/Mar/2014
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesLM
Number of LABs/CLBs125
Number of Logic Elements/Cells1000
Total RAM Bits65536
Number of I/O18
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case25-XFBGA, WLCSP
Supplier Device Package25-WLCSP (1.7x1.7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICE40LM1K-SWG25TR50
Related LinksICE40LM1K, ICE40LM1K-SWG25TR50 Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ICE40LM1K-SWG25TR50 Details Description
Related parts for ICE40LM1K-SWG25TR50
CONN RCPT 116PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.75A STRAP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
IC DIGITAL AUDIO PROC 100-TQFP datasheet.pdf
IC 8STG SHFT/STOR BUS REG 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 5.4A 8DSO datasheet.pdf
POT 47K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
15UF 25V 6.3X13 105C AXI datasheet.pdf