Sensata Technologies/Airpax IELBXK11-1REC5-70044-67
IELBXK11-1REC5-70044-67 picture photo
Mfg. Part Number
IELBXK11-1REC5-70044-67
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IELBXK11-1REC5-70044-67.pdf
Availability of IELBXK11-1REC5-70044-67
QUANTITY
IELBXK11-1REC5-70044-67 Order Process
Ship out your order
Specifications of IELBXK11-1REC5-70044-67
Internal Part NumberEIS-IELBXK11-1REC5-70044-67
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELBXK11-1REC5-70044-67
Related LinksIELBXK11-1R, IELBXK11-1REC5-70044-67 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELBXK11-1REC5-70044-67 Details Description
Related parts for IELBXK11-1REC5-70044-67
CAP CER 3.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A MINIP3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V 20% BX 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
RES 280K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
CARD MARKER HI TEMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf