Vishay/Dale IHLP8787MZER820M5A
IHLP8787MZER820M5A picture photo
Mfg. Part Number
IHLP8787MZER820M5A
Brief Description
FIXED IND 82UH 10.2A 34.2 MOHM
Datasheet Download
IHLP8787MZER820M5A.pdf
Availability of IHLP8787MZER820M5A
QUANTITY
IHLP8787MZER820M5A Order Process
Ship out your order
Specifications of IHLP8787MZER820M5A
Internal Part NumberEIS-IHLP8787MZER820M5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, IHLP-8787MZ-5A
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating10.2A
Current - Saturation9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)34.2 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant2.07MHz
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.900" L x 0.870" W (22.86mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHLP8787MZER820M5A
Related LinksIHLP8787M, IHLP8787MZER820M5A Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHLP8787MZER820M5A Details Description
Related parts for IHLP8787MZER820M5A
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
FUSE 10A 660V SEMI PROTECT BS88 datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
FRAME FIXED FMALE SZ24HPR datasheet.pdf
1000 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 2012 datasheet.pdf