ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS63LV1024L-12BI-TR
IS63LV1024L-12BI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS63LV1024L-12BI-TR
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 12NS 36MINIBGA
Datasheet Download
IS63LV1024L-12BI-TR.pdf
Availability of IS63LV1024L-12BI-TR
QUANTITY
IS63LV1024L-12BI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS63LV1024L-12BI-TR
Internal Part NumberEIS-IS63LV1024L-12BI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size1M (128K x 8)
Speed12ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case36-MBGA
Supplier Device Package36-miniBGA (8x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS63LV1024L-12BI-TR
IS63LV1024L-12BI-TR Details Description
Related parts for IS63LV1024L-12BI-TR
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
KNOB CLR/MATTE.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
6 CIRCULAR FLOURECENT(SP)BULB datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 45A PB datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .178M datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 30pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf