Nuvoton Technology Corporation America ISD4004-16MEI
ISD4004-16MEI picture photo
Mfg. Part Number
ISD4004-16MEI
Brief Description
IC VOICE REC/PL 16MIN IN 28TSOP
Datasheet Download
ISD4004-16MEI.pdf
Availability of ISD4004-16MEI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ISD4004-16MEI Order Process
Ship out your order
Specifications of ISD4004-16MEI
Internal Part NumberEIS-ISD4004-16MEI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesISD4004
InterfaceSPI/Microwire
Filter Pass Band1.7kHz
Duration16 Min
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISD4004-16MEI
Related LinksISD400, ISD4004-16MEI Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
ISD4004-16MEI Details Description
Related parts for ISD4004-16MEI
BIT HEX 8MM 0.98" datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 72POS GOLD datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf