Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 1032EA-100LT100
ISPLSI 1032EA-100LT100 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 1032EA-100LT100
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
ISPLSI 1032EA-100LT100.pdf
Availability of ISPLSI 1032EA-100LT100
QUANTITY
ISPLSI 1032EA-100LT100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 1032EA-100LT100
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 1032EA-100LT100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 1000EA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells128
Number of Gates6000
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 1032EA-100LT100
ISPLSI 1032EA-100LT100 Details Description
Related parts for ISPLSI 1032EA-100LT100
Crystal 53.1250MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN DB37 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X6S 1206 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 922MA 211 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SNT6A datasheet.pdf