Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032E-180LJ44
ISPLSI 2032E-180LJ44 picture photo
Mfg. Part Number
ISPLSI 2032E-180LJ44
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 5NS 44PLCC
Datasheet Download
ISPLSI 2032E-180LJ44.pdf
Availability of ISPLSI 2032E-180LJ44
QUANTITY
ISPLSI 2032E-180LJ44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ISPLSI 2032E-180LJ44
Internal Part NumberEIS-ISPLSI 2032E-180LJ44
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package26
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispLSI® 2000E
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells32
Number of Gates1000
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.58x16.58)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISPLSI 2032E-180LJ44
ISPLSI 2032E-180LJ44 Details Description
Related parts for ISPLSI 2032E-180LJ44
CONN HEADER 48POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V OUT 165W REMOTE datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf