Souriau Connection Technology JBXER2G10FQSDS
JBXER2G10FQSDS picture photo
Mfg. Part Number
JBXER2G10FQSDS
Brief Description
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT RA
Datasheet Download
JBXER2G10FQSDS.pdf
Availability of JBXER2G10FQSDS
QUANTITY
JBXER2G10FQSDS Order Process
Ship out your order
Specifications of JBXER2G10FQSDS
Internal Part NumberEIS-JBXER2G10FQSDS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert2
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypePush-Pull
OrientationG
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating8A
Voltage - Rated830VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBXER2G10FQSDS
Related LinksJBXER2G, JBXER2G10FQSDS Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
JBXER2G10FQSDS Details Description
Related parts for JBXER2G10FQSDS
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES .39 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/422 5V 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 90A TO252-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ACCESSORY BACKSHELL CCT 5412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf