Littelfuse JLLN110.X
JLLN110.X picture photo
Mfg. Part Number
JLLN110.X
Brief Description
FUSE F/A CLASS T 110A 300V
Datasheet Download
JLLN110.X.pdf
Availability of JLLN110.X
QUANTITY
JLLN110.X Order Process
Ship out your order
Specifications of JLLN110.X
Internal Part NumberEIS-JLLN110.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated300VAC, 125VDC
Current110A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension1.063" Dia x 2.437" L (27.00mm x 61.90mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JLLN110.X
Related LinksJLLN, JLLN110.X Datasheet, Littelfuse Distributor
JLLN110.X Details Description
Related parts for JLLN110.X
OSC XO 51.84MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TAPE ACRYLC FOAM 2" X 4YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PLUGGABLE POWER OPTOCOUPLER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG 100' datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 2" BK 25' datasheet.pdf
SMA JACK STR BLKHD RP RG316DS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.075UF RADIAL datasheet.pdf