Vishay/BCcomponents K180J10C0GH5TH5
K180J10C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K180J10C0GH5TH5
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K180J10C0GH5TH5.pdf
Availability of K180J10C0GH5TH5
QUANTITY
K180J10C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K180J10C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K180J10C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K180J10C0GH5TH5
Related LinksK180J10, K180J10C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K180J10C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K180J10C0GH5TH5
IC POT W/EEPROM DUAL 10K 14-DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56BGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 10-12AWG YELLOW datasheet.pdf
FUSE FAST 15A 250V MIDGET datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 576POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 700MA 60 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 200W datasheet.pdf