Rohm Semiconductor KTR10EZPF1584
KTR10EZPF1584 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1584
Brief Description
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1584.pdf
Availability of KTR10EZPF1584
QUANTITY
KTR10EZPF1584 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1584
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1584
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1584
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1584 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1584 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1584
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ELECTRICAL TESTER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 42V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf