Rohm Semiconductor KTR18EZPF2150
KTR18EZPF2150 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF2150
Brief Description
RES SMD 215 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF2150.pdf
Availability of KTR18EZPF2150
QUANTITY
KTR18EZPF2150 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF2150
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF2150
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF2150
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF2150 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF2150 Details Description
Related parts for KTR18EZPF2150
IC FLASH 2MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 20MA datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf
D4N-1D62 datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS SMT 1.5MM TIN datasheet.pdf