Littelfuse L60030C3PQDIN
L60030C3PQDIN picture photo
Mfg. Part Number
L60030C3PQDIN
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
L60030C3PQDIN.pdf
Availability of L60030C3PQDIN
QUANTITY
L60030C3PQDIN Order Process
Ship out your order
Specifications of L60030C3PQDIN
Internal Part NumberEIS-L60030C3PQDIN
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass CC
Fuse Size13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm)
Number of Circuits3
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleScrew Terminal, Pressure Plate, Quick Connect
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L60030C3PQDIN
Related LinksL60030, L60030C3PQDIN Datasheet, Littelfuse Distributor
L60030C3PQDIN Details Description
Related parts for L60030C3PQDIN
CONN HEADER 32POS .100 DL datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 1K 10-HVSON datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 127.05VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
EBXTHRDRLR SIDXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK 7.50MM 12POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 1000V KBPC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf