Amphenol Commercial Products L717DB25P1ATN
L717DB25P1ATN picture photo
Mfg. Part Number
L717DB25P1ATN
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DB25P1ATN.pdf
Availability of L717DB25P1ATN
QUANTITY
L717DB25P1ATN Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DB25P1ATN
Internal Part NumberEIS-L717DB25P1ATN
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DB25P1ATN
Related LinksL717DB, L717DB25P1ATN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DB25P1ATN Details Description
Related parts for L717DB25P1ATN
RES SMD 953K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 6POS DL SR 30AU datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100LQFP datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON REBEL datasheet.pdf
DSUB CON D*M F RG178 SS STD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 1.3A TO92 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM datasheet.pdf