Amphenol Commercial Products L77DFA15SAM4B
L77DFA15SAM4B picture photo
Mfg. Part Number
L77DFA15SAM4B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFA15SAM4B.pdf
Availability of L77DFA15SAM4B
QUANTITY
L77DFA15SAM4B Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFA15SAM4B
Internal Part NumberEIS-L77DFA15SAM4B
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFA15SAM4B
Related LinksL77DFA, L77DFA15SAM4B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFA15SAM4B Details Description
Related parts for L77DFA15SAM4B
CABLE SCSI1-SCSI2 UL2919 2M datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
PROBE TEMPERATURE AD592 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 56POS datasheet.pdf