Amphenol Commercial Products L77DFB25S1AUN
L77DFB25S1AUN picture photo
Mfg. Part Number
L77DFB25S1AUN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFB25S1AUN.pdf
Availability of L77DFB25S1AUN
QUANTITY
L77DFB25S1AUN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFB25S1AUN
Internal Part NumberEIS-L77DFB25S1AUN
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFB25S1AUN
Related LinksL77DFB, L77DFB25S1AUN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFB25S1AUN Details Description
Related parts for L77DFB25S1AUN
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 270 OHM 3W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf