Texas Instruments LM4128AQ1MF2.5/NOPB
LM4128AQ1MF2.5/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4128AQ1MF2.5/NOPB
Brief Description
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5
Datasheet Download
LM4128AQ1MF2.5/NOPB.pdf
Availability of LM4128AQ1MF2.5/NOPB
QUANTITY
LM4128AQ1MF2.5/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4128AQ1MF2.5/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4128AQ1MF2.5/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz275µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input2.9 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4128AQ1MF2.5/NOPB
Related LinksLM4128AQ1, LM4128AQ1MF2.5/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4128AQ1MF2.5/NOPB Details Description
Related parts for LM4128AQ1MF2.5/NOPB
MOSFET N-CH 50V 173MA SOT-23 datasheet.pdf
CONN MCX PLUG STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V Y5V 0402 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf