Murata Electronics North America LQG15HN1N2S02
LQG15HN1N2S02 picture photo
Mfg. Part Number
LQG15HN1N2S02
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG15HN1N2S02.pdf
Availability of LQG15HN1N2S02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG15HN1N2S02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG15HN1N2S02
Internal Part NumberEIS-LQG15HN1N2S02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG15HN1N2S02 today.
SeriesLQG15HN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG15HN1N2S02
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG15H, LQG15HN1N2S02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG15HN1N2S02 Details Description
Related parts for LQG15HN1N2S02
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 909.5NH 150MA 1.75 OHM datasheet.pdf
RES SMD 8.98K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
5M CABLE 6-PIN FEMALE MICRO-AC datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
TANT CAP 22.0UF 10.0V 20% datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
ADHESIVES & SEALANTS datasheet.pdf
TOP COVER MFGR datasheet.pdf
LED DVR PS 30W 700MA 15V datasheet.pdf