Murata Electronics North America LQW15AN51NJ80D
LQW15AN51NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN51NJ80D
Brief Description
FIXED IND 51NH 415MA 696 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN51NJ80D.pdf
Availability of LQW15AN51NJ80D
QUANTITY
LQW15AN51NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN51NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN51NJ80D
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance51nH
Tolerance±5%
Current Rating415mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)696 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN51NJ80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN51NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN51NJ80D Details Description
Related parts for LQW15AN51NJ80D
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 10-15AT ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 8.6A 16 MOHM TH datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
187 POSITIVE MK-2 HSG 1P datasheet.pdf
2600UF 50V 35X79 85C ST datasheet.pdf