Lite-On, Inc. LTW-F012N
LTW-F012N picture photo
Mfg. Part Number
LTW-F012N
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED PLCC FLASH WHITE SMD
Datasheet Download
LTW-F012N.pdf
Availability of LTW-F012N
QUANTITY
LTW-F012N Order Process
Ship out your order
Specifications of LTW-F012N
Internal Part NumberEIS-LTW-F012N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
Packaging-
Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating-
Lens Style/Size-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Current - Test-
Viewing Angle-
Mounting Type-
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Features-
Package / Case-
Supplier Device Package-
Size / Dimension-
Height (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTW-F012N
Related LinksLTW-, LTW-F012N Datasheet, Lite-On, Inc. Distributor
LTW-F012N Details Description
Related parts for LTW-F012N
HEATSINK DC/DC HALF BRICK VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 25A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 947MHZ 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
XFRMR PULSE 1:1 SINGLE 0.3MH 1A datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 44POS datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3A DO215AB datasheet.pdf